czwartek, 11 marca 2010

Rdestówka


Wywołany do tablicy przez urocze blogerki, dokonałem stanięcia na uszach ażeby zdobyć przepis na nalewkę na rdeście, co o niej onegdaj nieopatrznie napomkłem ja tu. Skaranie boskie z tymi dziewczętami. Twarde są. Zbywanie ani krygowanie się na nic się zdało. Ohoo, to nie Ludwiczak Jadwiga. Nie popuściły ani o piędź. Wiłem się, kluczyłem, a one nic tylko rdestówka i rdestówka. Ugłem się, bo przecież przewierciłyby na wylot. Aha, wiśta wio, łatwo powiedzieć! Receptura na taką rdestówkę w oknie gieesu nie wisi wszak.

Najsamwpierw poszedłem byłem do Bazyluka Kazimierza, bo ostatecznie to jego wypusk rdestowy był, a on do mnie, że a idź ty w kibieni, jaka receptura, jaka rdestówka, oczadział ty ze wszystkim, czy może trochu jeszcze nie do końca puknięty. Obśmiał się jak mysz z nietoperza i mówi, że nieźle nabąblowany musiałem ja być skoro dla mnie zdawało się, że na rdeście nalewkę piłem. Pić to owszem, piliśmy tęgo, ale wytrawną waniliową ryżówkę. No bo kto by, sapał majtając orczykiem, bo z targu wrócił właśnie i ogierka wyprzągał, kto by rdestu do dobrej samogonki dodawał, to chyba pomylony jakiś tylko. Nasłuchałem się, nie powiem. Dobrze, że choć uraczył tą ryżówką. Nu, może to i to samo, czym my wtenczas delektowaliśmy się...

Maciaszczyk, do którego poszedłem zaraz potem ażeby maluśki gąsioreczek na myślenie zanabyć i któremu przedstawiłem kłopocik, zdjął czapkę, podrapał się po łysinie i, przymrużywszy dociekliwie oczy, swoim zwyczajem powolutku produkując słowa wycedził, że on dla mnie może zwiększyć zniżkę, co ja ją na śliwowincję u niego posiadam jak dla mnie za drogo, ale żebym więcej nie pił barbeluchy na karbidzie od Grzegorczyka Józefa, bo na mozgi rzuca się ona.

No a Pałąkowa to i patrzeć na mnie nie chciała po tym, jak my z Radziulisem Czesławem podczas ostatnich rozgrywek w durnia i we wojnę przywiązaliśmy dla niej bronę do nogi, ona tego nie zauważyła i wróciwszy do chałupy narobiła tą broną bałaganu. Zduna wzywać musiała, że o szklarzu nie wspomnę. Przebłagałem ja ją później nowymi workami jutowymi na kartofli i karczochy, ale o rdestówce to my wtenczas nie pogadaliśmy.

Ostatnią deską ratunkową stał się tatulo, który, jak wy może wiecie, światowy jest człowiek i z niejednej gospody chyłkiem wymykać się musiał. Myślę, kultywatory po całym Sowieckim Sojuzie rozprowadzał, a radziecki człowiek to pewnikiem ze wszystkiego toczył jakie dobro oprocentowane należycie. Widzi mi się jednakowoż, że rodziciele moi nie pojęli, o co dla mnie rozchodziło się, bo mamula zaraz rękę do czoła dla mnie przyłożyła, rumianku z melisą parzyć chciała i kazała wodzić oczami za palcem.

Tfu, psia jucha, przepisa nie zdobyłem, a Baśka, Monika i Oczko zapalczywe są i nie popuszczą, mowy nie ma. Wiecie, jak to z kobitami. Lepiej już komornika pod swój dach przyjąć, niż z babą na udry iść. Ot, popadł ja w kałabaniu a czort karty rozdaje. Zostałem zdany na siebie i własny pomyślunek. No ale z drugiej mańki, podumać niby że możno, podumałem; wspomaganie u mnie jest, a i koncept pojawić się potrafi ze znienacka... No bo na ten przykład, kto zeszłego lata do budyniu z malinami dodał przyprawy do ogórców, rozmarynu, kaparów, otrębów i surowego śledzia? Jeść nikt tego nie chciał, ale nowatorsko było, że cie nie mogie. Modestyamary miękną normalnie.

Podrapałem się po głowie i po klacie, i poczłapałem do kościelnego Koszelewskiego. Żywiny dużo on trzyma i ma we workach różnego ziela nasuszonego moc. Najpierw mówi, rdest kiszony tylko ma, ale na co dla mnie kiszony kiedy ja nalewkę robić zamiaruję. Pogmerał w stodole i znalazł kilka worków nienapoczętych. Opróżniliśmy zatem gąsiorek, co ja go na wymianę przyniosłem, ale tylko jeden, bo Koszelewski na mszę na szóstą szedł, to rozwojażyć się nie mógł ażeby księdzu proboszczowi barbeluchą w nos nie chuchać. O, nasz ksiądz proboszcz silnie wyczulony na aromaty spożywcze i jak co od kogo poczuje, dawaj pogadankę obświadamiającą rozpoczynać, a gadane ma jak mało kto.

No to co było robić, poszedłem do domu, na chwilkę tylko wstępując po drodze do Szuwaśki, bo coś dla mnie w gardle utkło, jakiś kłaczek czy cuś, i przepłukać chciałem żeb zakażenie nie wdało się. Następnego dnia z samego rana jak tylko doszedłem do chałupy, rozpocząłem eksperymenta. Próbowałem i tak, i tak, ale najwpierw musiałem sprawdzić, czy samogonka w każdym jednym gąsiorku smakuje tak samo. Olaboga, co tam dla mnie powychodziło! W jednej miednicy ta rdestówka pyrkała i pryskała na fitalowo, ta z wiadra znoweś wysunęła macki i zapytała, którędy na Galapagos. Trochę bieganiny miałem, bo walało się to dziadostwo po całej chałupie, a suszony rdest chrzęścił pod gumiakami.

Nieudane wersje wylałem do głębokiego dołu z dala od studni i przywaliłem kamieniami żeby psy nie dorwały się i nie świeciły potem oczami jak te badyliszki. A tę, która najwięcej udała się, zapodaję ja tu i z wrodzonej przekorności życzę smacznego.

Składniki
miska suszonego rdestu,
gąsiorek barbeluchy,
wanilia i trzy laski... a nie, trzy laski wanilii,
7 łyżek wody różanej,
50 dkg boczku wędzonego,
chleb albo kartochli.

Do gąsiorka dodajemy 5 łyżek wody różanej i wanilię, zmniejszy to ogólny caping. Odstawiamy na dni kilka. Rdest namaczamy we wodzie z dodatkiem 2 łyżek wody różanej. Wody tylko tyle, żeby rdest namókł i się rozbył. Odstawiamy na godzinę. Boczek kroimy w plajstry, chleb albo kartochli jakkolek.

I teraz tak: o ile ktoś koniecznie musi, garstkę tego rdestu wrzuci niech do gąsiorka, ale nie za dużo, bo hadki okrutnie i trawą daje. Resztę namokniętych badyli wwalamy do parnika i zadajemy świnkom, a zawartość gąsiorka sączymy przegryzając skwarkami boczkowymi i kartochlami albo chlebem, i wydłubując zielsko spomiędzy zębów, jak kto ma.

A na przyszłość pizgnijcie mię w łeb jak ja durnoty z sufitu o wymysłach bimbrowniczych pisać znoweś zacznę, pomorek.

206 komentarzy:

 1. A czy ten boczek wędzony i kartochli z wodą różaną się nie kłócą? Może zagryzać ją paluszkami krabowymi albo krewetkami w winie na przykład? No, jak Szuwaśko nie będzie widział :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No i dało się. Ty Tak Antoni nie narzekaj na baby, my Twoje muzy natchniuzy są przeca.

  Jedna rzecz tylko... bo mnie Baśka z Moni każą się uczyć filtrować syrop na poczet nalewencji. A ja tutaj widzę dużo badyli w kielichu. Filtracji jakoby nie było - zdaje się. No i ten teges... wygląda trochę jakby zaczerpnięte z kałabani... Ale ta woda różana, ho ho ale luksusy.

  No to chluśniem...!

  OdpowiedzUsuń
 3. A tak w ogóle to przyleciałam bez płot, bez pole, najszybciej jak mogłam, kędy ja zobaczyłam, że rdestówką częstujesz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale drink elegancki :D Jeszcze palemki brakuje...

  OdpowiedzUsuń
 5. Rdest ma piękne, proste kwiaty. W dzieciństwie robiłam z nich bukiety.:)
  Ale się napracowałeś Antoni przy tej Rdestówce. Nachodziłeś, wątrobę nadpsułeś... Wielki Szacun!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rdest dobrze robi na żołądek, w ogóle działa przeciwzapalnie. jakby co migdałki można płukać... więc wszystko się zgadza.
  Dobrze, że nie chlapnąłeś, że chodziło o rdest himalajski, bo nadal byłbyś w drodze po składnik w tamtą stronę... :)
  Ja bym jeszcze kaparka dodała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No Antoni, mniód - malyna normalnie! (na ten jeden akapit i Ty dobrze wiesz który litościwie przymknę oko..;>)
  Oczko, no przeca pisze, że przez zęby tu się filtruje ;-)
  :-)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach Monika mnie wywolala do odpowiedzi, bo ja cichaczem podczytuje, a komentowac cos dzisiaj humoru nie mialam...

  Stanal Antoni na wysokosci adania, a ilu sasaidow odwiedzil i ile kielchow trzymal w dloni, to juz nikt nie pyta... Ale, ale jak ktos musi tego rdestu dodac :) Skad ja wezme suszony rdest w srodku zimy, pojde odkopac spod zaspy - no!

  A filtrowanie: ja sie bede czepiac i powiem Oczku, z enalewka prawie klarowna, tych smieciorow co tam troszku plywa to taki klimat zadaje, ale ona klarowna, neico letko zaziolowana, no!

  OdpowiedzUsuń
 9. Antoni, polej, bo mam teraz właśnie potrzebę błyskawicznej poprawy humoru ! Na zagrychę przyniosłam białą kiełbasę w piwie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. chyba trudno byloby zebrac skladniki by samemu zrobic w domu, ale czytalo sie pysznie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Basia, mówisz, że ona taka ma być ala ziołóweczka, że niby tylko dla zdrowotności, nie że dla procentów. Aha... ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Antoni!
  nikt lepszego przepisu nie poda
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 13. Uuu, roboty moc, bo to i knury trzebić, i płoten nareperować, i kombajna ze słomy oczyścić, uch. No ale jestem.

  Grażynko, ale to chodzi właśnie o to, ażeby nie pasowało! Jak, nie przymierzając, boczek do drynka.

  Zemfi, huechuech, fakt, muzy natchniuzy, i jest rym do "rajtuzy". ;) No a skąd miało być zaczerpnięte, kiedy ja tego rdestu na oczy nie widziałem? Filtracja osobista pozostawia niezapomniane wrażenia.

  Muscat, palemka była, ale gąsi, łajdaczki, zakradli się do kuchni i palemkę z parasolką wyżarli.

  A dziękuję, miła Anastazjo. Nie ma to jak ktoś doceni trud, put, i łzów nieprzebrane baseny.

  Magento, ja zawsze twierdziłem, że produkcja monopolizacyjna jest silnie zdrowotna. Ha, przeciwzapalnie! Z kolei gdybym palnął o himnalajskim, byłby pretekst do epopeja typu opowieść-jezioro o wyprawie w te Himnalaje. Kaparek dobra rzecz, i w zęby nie lezie.

  Moniko, rozchodzi się dla Ciebie o ten akapit o wylewaniu do dołu? Wiem, marnacja daru bożego, ale i zagrożenie epidemniczne wyniknąć mogłoby! No, zębowa metoda filtracjowa.

  O widzisz, Buruu, i mnie jakoś tak siakoś, bez te przednówki przedłużające się chyba. I roboty huk... Nic a nic komentarzowanie nie idzie. Rdest suszony? A u mnie zostało się trochę jak chcesz. O właśnie, nie można tak sterylnie, raboratolijnie, trochu natury ażeby łączności z naturą łyknąć co nieco.

  Grażynko, to dla Ciebie, o , największy kubas blaszanny. Letko obity, ale co tam. Masz, dzieciaku, i sącz, a zaraz Cię zestres odejdzie.

  Basiu, od trudności zebrania ważniejsze, że gdyby nawet się udało, to efekt mógłby być... wymiotający! ;)

  Zemfi, a dlaczegóż się pije naleweczki, a? Toż tylko że dla zdrowotności, bo one posiadają moc witamin, mikr- i makroelementów. Takie są.

  Donatello, ja bym jednak wszystkim życzył, bo was lubię, żeby jednak ktoś podał lepszy przepis, hehe, bo z tego, coś mi się widzi, wiekopomnego napoju z tego nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 14. W sumie racja, nawet doktory gadają, że czasem dobrze jest się zdezynfekować wewnętrznie. Czy duszę też się da procentowo zdezynfekować?

  OdpowiedzUsuń
 15. Krótkotrwale i jest to stan niestabilny ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. No właśnie obawiałam się, że potwierdzisz moje obserwacje. Hm.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nawet nie wiesz, jak mi przykro.

  OdpowiedzUsuń
 18. To może skupmy się na tym krótkotrwałym. Co tam masz dobrego w blaszaku?

  OdpowiedzUsuń
 19. W blaszaku? Czek no, co my tu mamy... A, już wiem. Pozlewałem po trochu z dna gąsiorków jarzębiaczka, śliwowincji i smorodinówki, bo słyszałem, że naczyń potrzebujesz.

  OdpowiedzUsuń
 20. Somorodinówki?! Gadaj, co zacz?

  OdpowiedzUsuń
 21. To po naszemu nalewka z czarnej porzeczki, najlepiej z tzw. listkówką, czyli wytrawną, silnie cierpką nalewką z listków tejże porzeczki (listkówka służy do dolewania do innych nalewek i dla konesrów, co się bałaganu w gębie nie boją).

  OdpowiedzUsuń
 22. Porzeczkówkę już wiem, że lubię. Możesz polać, dzisiaj mam ciśnienie na dezynfekcję.

  OdpowiedzUsuń
 23. Proszę uprzejmnię, polano do stołu ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Tylko zydelek daj z oparciem. Ja nie linoskoczek.

  OdpowiedzUsuń
 25. No tak, jeszcze mi się zemskniesz popod stół jak Baśka kilka dni temu... Aha, to już po północy. Baśka się przyznała, że ma dziś urodziny. Wysłałem jej laurkię częstochowską na Fejsbuka, ale możemy też zaśpiewać toasta typu "O mójże ty rozmarynku, proszę bardzo, nie więdnij, ale za to się rozwijaj się".

  OdpowiedzUsuń
 26. "nie więdnij wcaaaaaaaleeeee, tylko rozwijaj sięęęęęęę!!!"
  To ja na makagigi na chwilę wyskoczę.

  OdpowiedzUsuń
 27. Aa, to i ja, może tam polewają... A gdzież Grażynka? Biedaczka, umęczona i zestresowana, pewnie spać poszła i nie wpadła na rozchodniaczka.

  OdpowiedzUsuń
 28. Grażka w formie musi być. Mama jej zachorowała. Więc wiesz...

  OdpowiedzUsuń
 29. No wiem, nawet chciałem Szuwaśkę tam dla wsparcia podesłać. Myślałem, że może wpadnie na nasennego hapluczka, ale mówiła, że dziś nie spała w nocy, to pewnie padła jak czyżyk w koniczynie.

  OdpowiedzUsuń
 30. A pewnie! I bez rozmaryna padła szybko.

  OdpowiedzUsuń
 31. Umc umc umc. Padła Grażyna bez rozmaryna. Dobra, dosyć, bo się dzieciak budzić z czkawką będzie ;) Coś tam na makagigach ciemno, pusto, pod piecem wygaszone... Wezmę trochę kalwadosu, bo zamarzniemy w sionce.

  OdpowiedzUsuń
 32. Siaaaadaj! Co tak będziemy na dwie chaty latać. Klabing jakiś czy cuś? Dorzuć tylko do pieca i uzupełnij ubytki w blaszkach.

  OdpowiedzUsuń
 33. Naści, jasiek pod szanowną, kalwadosik polewam chlust i zara drewek popodkładam do pieca, szybciej obuw wyschnie. Od tego latania w te i nazad to i podmarzłem. Liczyłem, że da się Baśce łyka czekoladówki podciągnąć, ale schowała, spryciula. Musiała przewidzieć, że się do niej zaprosimy.

  OdpowiedzUsuń
 34. O ja też podmarzłam jakby. Weźże jeszcze moje kalosze postaw obok węglareczki, niechaj przeschną. A onuce jakie czyste masz? Bo mi po girach jakoś wieje.

  Buru chyba przeczuwała, że zrobimy najazd. Twarda jest z tym półroczem leżakowania.

  OdpowiedzUsuń
 35. Tacy ludzie też potrzebni, bo gdyby ich nie było, pilibyśmy sam czysty zacier ;) Coś się znajdzie. Czek, te to nie, ubłocone, może te... oj, nie. Te pójdą na szmaty, a o! Kościołowe, ledwo co uprane. Flanelkowe, ciepluchne. To się okutaj, a ja tu zapodam co trzeba, bo widzę, że Ci smakuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. Toż w gumiakach schowane, nie widać. A jak po sumie Ludwiczak Jadwiga zaprosi na szarlotkę i hierbatkię, to i szyku się zada...

  OdpowiedzUsuń
 37. A fakt! Nie powiem... z pomyślunkiem bardzo! A co ile je pierzesz? Bo wiesz... Ludwiczakowa to pewnie sprawdza, czy aby one zielone, a nie czarne są ;)))

  OdpowiedzUsuń
 38. Jak ja spodziewam się, że inspekcja zdarzyć się może, to i przepiorę. A normalnie to tak jak wszystkie chłopy u nasz we wiosce, nie zdejmuję z byle powodu, chyba że drzazga wbije się albo zamokną. Przy comiesięcznej kąpieli w balii też nie zdejmuję, to się przy okazji przepiorą i są czystsze. Ale kościołowe to nie, kościołowe swoje prawa mają.

  OdpowiedzUsuń
 39. Co, zatkało? ;D Toż wietrzone!

  OdpowiedzUsuń
 40. I co się drze, ha?. Toż na stronę wyjść musiała.

  OdpowiedzUsuń
 41. A toż ja i nie bronię.
  Będę spadał. Padam na pysk. Ciężki to był dzień, jejbohu. Życzę smacznego i proszę się czuć jak u siebie w domu.

  OdpowiedzUsuń
 42. A to idźdże! Tylko uważaj na stołek. Ałć! Mówiłam!

  OdpowiedzUsuń
 43. Cie choroba! No i siniak będzie jak nic. Ot, gapowaty człowiek. Dobranoc.

  OdpowiedzUsuń
 44. "łączności z naturą łyknąć co nieco" - Ty mnie jeszcze Antosiu przekonasz do nalewek nie klarowania (choc wiekszosc sie sama klaruje pieronem), ale ziola takie na dnie dodaja uroku, az glupio odmowic gdy chcesz slac :-)

  PS. raboratolijnie, jakze to skomentowac :D

  OdpowiedzUsuń
 45. Wiecie co? Poplakalam sie az, zal mi stresznie zem w piatek wygasila, do piwniczki nie wpuscila... Ale chociaz dowiedzialam sie, ze "tacy" sa potrzebni, jestem czasem zasadnicza, ale mowie Wam czasem to oplaca.

  A Antoni napisz wiecej o listkowce, czy robi sie nalew na lisciach ja czasem dodawalam kilka lisci do nalewki, ale rzeczywiscie to co napisalas brzmi ciekawie, mozna sobie wtedy rozna ilosc dolac...

  PS. I jeszcze w sprawie naczyn pozwole sobie slowko dodac: Antoni dziekujemy (Monike i mnie mam na mysi) ze dolaczyles do akcji "Podaruj Oczku flaszki puste"!

  OdpowiedzUsuń
 46. Raboratolijnie w tym aspekcie sprawy problem wydaje się być niekomentowalny ;) I nie becz, Baśka, bo nie czas, lepiej zasadniczo szykuj boczek, salceson i coś do popicia, nie będziemy tak wysychać przy stole ;) Jak to mówią, odwleczone, nie ucieczone, a kto nie zapije ten długo nie żyje.
  O listkówce napiszę jak tatula wypytam detalicznie, bo sam to tylko w pysku mocny jestem, ale żeby wiedzę mieć, to niebardzawo. Tatuulooo! Tatulooo! Tatulo zezna dla koleżanki, co z tą listkówką, co? Pliiz, bo mi znowu robić każą! :D
  Ja naczyniami pustymi chętnie się dzielę, gdyż nie przepadam za nimi - wolę ich przeciwieństwa.

  OdpowiedzUsuń
 47. Jejku, ja Cie Antosiu przepraszam, ze taka dociekliwa jestem (juz sie nie bede tlumaczyc, ze to z racji zawodu pewnie, bo ta ciekawosc przecie we mnie tkwi czy tak czy siak :))
  Ale jakby Tatulo zdradzil, to ja obiecuje kilka butelek przedniego czaskego pilsnera w zamian przeslac!

  No to do wieczornego spotkania, mam nadzieje ze towarzystwo dopsze!

  OdpowiedzUsuń
 48. A co Ty, celniczka, czy w telewizorze robisz, że taka ciekawa, a? :) Tatko nie z tych, co nie podzielą się. Na pewno recepturę powie, muszę go tylko wypytać dokładnie. We wtorek zobaczymy się, bo będzie u nas Wioskowy Dzień Buraka Okopowego, wypijemy po stakanie, to i zapamiętam wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 49. Jantoś, wracam do życia, a przynajmniej się staram. Twoje wpisy mi bardzo pomagają, bo niewiele rzeczy tak poprawia humor, jak kulinarne przygody Czypraka Antoniego :-)

  OdpowiedzUsuń
 50. Ha! I właśnie wyszło, Mamamarzyniu, po co ja tu skrobię! ;) Dla podnoszenia poziomu dobrego nastrojenia społeczeństwa miast i wiosek. Nu, po prawdzie to też temu, że sołtys nasz obiecał dla mnie opinię dobrą wystawić jak ja będę starał się o unijne dotacje na zakup kombajna, o ile naszą ziemię koszelewską opiewać będę. Ooo, u naszego sołtysa darmo to można najwyżej gnój na jego pole wywieźć. A propos, toż ja PITa nie wysłał jeszcze!

  OdpowiedzUsuń
 51. O, toście porozwijali tego rozmaryna :D Basia, a do tej listkówki to ja też się już długo przymierzam, tylko zawsze młode listki przegapię, bo to z takich młodych ponoć się robi..
  To widzimy się dziś Towarzystwo, ta? ;-)
  Antoni pozostaję pod wrażeniem tej rdestówki i boczusia w roli cytrynki również :D

  OdpowiedzUsuń
 52. Ja to dzisiaj skromniutko - pół literka i do domu. Trzeźwość umysłu mieć muszę na jutrzejsze dwa testy ;)

  OdpowiedzUsuń
 53. Będę wpadał co czas jakiś jedynie, bo roboty mam jeszcze moc. Z rania z kolei traktorkiem powozić muszę i to aż do samej stolycy, więc ja też nie więcej niż pół litra. No, zero siedem ;) Nie mogę dopuścić do samozapłonu ;) To co, polewać, czy zrobimy wjazd do Baśki i trochę jej tam potrolujemy? ;)

  OdpowiedzUsuń
 54. puk, puk jest tu jeszcze kto? Bo stwaiam urodzinowa, jaka sobie zycycie? Ta niedojrzala czekoladowke wdawac?

  A mlode listki mowisz Monika, to czuje ze bedzie problem, bo porzeczki mam pod reka gdy juz dojrzewaja...

  Oczko, skromnie, no taa :)

  Antoni, a spakowales sie na ta podroz daleka?

  OdpowiedzUsuń
 55. Znakiem mówiąc, czy śliwowincję zabrałem? Ano zabrałem, zabrałem. Czekoladówkę zostaw, niech postoi. Ja to bym... a żurawinówkę masz?

  OdpowiedzUsuń
 56. Ktoś coś mówił o żurawinie?

  OdpowiedzUsuń
 57. Jasssne, już lecę szukać żurawiny żeby wyczmonić przepis ;D Ja tylko zaproponowałem, że może my byśmy, o.

  OdpowiedzUsuń
 58. Ahoj :) Ja mam żurawinę ale nieprzetworzoną - na zagrychę może chcecie, a? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 59. Zadzwonilam do Mamuli po posilki, podeslala ekspresem spora flaszke zurowinowki, dobra ze zmrozonych zurawin - to zdrowia Wasze - siup!

  OdpowiedzUsuń
 60. Biorę wszystko, co z żurawiną!

  OdpowiedzUsuń
 61. To widze, ze postawione sa dwie, oj Antoni zebys Ty jutro do stolycy dojechal calo!

  U nas wlasnie sniego-gradem sypnelo solidnie...

  OdpowiedzUsuń
 62. Aaaa co mi tam, polejcie! ;) Uch, dobra, łajdaczka. Ileż to wolt musi mieć, że aż przytkało?

  OdpowiedzUsuń
 63. Ja nie wiem, jak się do tego ma wychowanie w trzeźwości - Jantoni będzie dymał na traktorku na podwójnym gazie...

  OdpowiedzUsuń
 64. Zdrowie :) Basia - z młodych podobno, mam nadzieję być w pobliżu porzeczek wiosną, jak cosik się uda nastawić to zawsze się podzielić mogę ;-) No to siup! Antoni się pakuje?

  OdpowiedzUsuń
 65. Oczko, no on to już chyba całkiem wychowany nie? już się nie musi wychowywać, w trzeźwosci czy też nie.. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 66. Na potrójnym, bo se rano na kucheneczce mojej na gazie boczku nasmażę ;)

  Gąsiorek spakowany mam, salcesonu kawał mam, styropian pod dupę żeb nie przymarźć jest, gazety i folia dla ochrony od wiatru są, no to chyba spakowany jestem.

  OdpowiedzUsuń
 67. Jantoni, a słuchaj - przewidujesz tam jakiś czas wolny?

  OdpowiedzUsuń
 68. A onucy na zmianę, czy naszykował?

  OdpowiedzUsuń
 69. Moniko, posterunkowy Guzik w kwestii tego wychowania to ma troszkę zastrzeżeń. Niewiele, i tylko jak zdąży uciec, ale zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 70. Monika, to jesli do mlodych lisci nie dotre, to przyjme z checia :-)

  Oczek, w trzezwosci, a my tu sok pijemy zurwinowy, a tak! Zdrowie po raz drugi!

  A jakie gazety - zdradz nam Jantosku prosze :)

  OdpowiedzUsuń
 71. Zemfi, nie wiem nic, co, jak, pewnikiem uda mi się w drodze powrotnej wpaść do Ikei, ale poza tym ciężko przewidzieć.

  Moniko, na jeden dzień jadę. Tyle że kościołowe, te w żabki założę i będzie.

  OdpowiedzUsuń
 72. Tak pytam, bo bym przechyliła chętnie w towarzystwie śliwowincji, hehe

  OdpowiedzUsuń
 73. Łoj tam, bo on pewnie w trzeźwości chowany właśnie to i jakieś dziwne standardy ma.. ;-)
  Basia, służę, tylko niech ta wiosna szanowna się raczy w końcu tu pofatygować bo i liści nie będzie :D Sypie śniegiem akurat..
  To za wiosnę stokrotki!

  OdpowiedzUsuń
 74. czekaj, czekaj Antoni, w zabki to onuce?

  to za zabki, a niech i one cos maja!

  OdpowiedzUsuń
 75. A widzisz Burusiu - Cię nie było, to i nie wiesz, że Jantoś ma kościołowe onuce w żabki.

  OdpowiedzUsuń
 76. Buruu, "Gliniewickie Nowości", ma się rozumieć. Oj, coś nie nadążam z pisaniem, a robota odłogiem leży. U nas innych nie ma w gieesie. Zbieram na podpałkę albo żeby pod fufajkę podłożyć i w spodni wsunąć jak dalej gdzie traktorkiem jechać wypada.

  Zemfi, a i ja bym z miłą chęcią. Będę w Ikei w Markach, ale o której godzinie popołudniowej czy tam wieczornej, to czort jeden wie.

  OdpowiedzUsuń
 77. W Markach powiadasz? A może w Jankach albo dolarach? ;)

  Chaliera - mam taki nieco rozbity dzień przez testy, a okazja jest. Eh!

  OdpowiedzUsuń
 78. Żabki :) A czy może drzewne? takie z czerwonymi paluszkami? A nawet jak nie drzewne ty Antoni szyku zadasz u tych miastowych w takim razie! :)

  OdpowiedzUsuń
 79. Tak jednym okiem widzialam o tych zabkach, ale prawda nie nadazam :)

  "Gliniewickie Nowości" jest tam co dla nas, o sliwowincji moze?

  Monika dobrze mowi, pijmy za wisone (albo za zimy pozegnanie jesli wolicie)!

  OdpowiedzUsuń
 80. Buruś, Ty to chyba coś pod stołem jeszcze opróżniasz, bo coś Ci się literki merdają ;))

  OdpowiedzUsuń
 81. Dolar kiepsko stoi zdaje się, to już lepiej może we Frankach? Tylko w tej Ikei to co tam można wypić? Nulki!

  Ha! Specjalnie, Moniko, zdejmę gumiaki żeby dla nich szczęki poodpadali. A te żabki to jak żabki, fitalowe z niebieskimi językami, a skrzydła mają zielone. :D :D :D

  No, prawie nikt nie nadanża, kto by czytał tyle komentów o wódzie i o wódzie (i trochę o żabkach). O śliwowincji oni tam nie piszą, tylko durnoty jakieś. No, za wiosnę. I za żabki, a co!

  OdpowiedzUsuń
 82. merdaja Oczko: a jakze, to czeski blad sie nazywa :) a po prawdzie to lawiatura widze nie nadaza :)

  wlasnie Antoni, kto by tyle o wodce czytal... Ale w Ikei byl ostatnio szwedzi likier, poobno :)

  Monika: dzewne, och ladniutkie by byly!

  OdpowiedzUsuń
 83. E, jak zielone skrzydła to nie drzewne na pewno.. Ale i tak eleganckie pewnikiem - za żabki!
  A to i klawiatura u Ciebie Basia popija że nie nadąża? Wot technologia.. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 84. No właśnie, wódka to jest taka wiedza praktyczna więcej. No bo jakże to tak, pisaliby jak prawidłowo szklankę przechylać? Abo co... Baśśka, chcesz nas otruć? Od likieru gęba się zakleja i dychać nima czym.

  Te czeskie klawiatury, od rana nawalone ;) No, żabki eleganckie więcej, to fakt. Za żabki.

  Lecę, kochanieńkie rzekotki wy moje, gdyż kimania zażyłbym z radością. Tyli drogi do stolycy, a w traktorku szyby u mnie nie ma. Jak bedzie gwiździć, to co i rusz mus się będzie na co rozgrzewającego zatrzymywać. Trza będzie wyjechać o skoroświcie.

  OdpowiedzUsuń
 85. Otruc, jakze bym smiala :) i przypomniales mi maja tam tez cydr z dodatkiem soku z maliny moroszki, ale powiem szczerze, ze IMO za mocno drozdze czuc.

  Dobrej drogi Antoni, a Wy Moni i Oczko spijcie dobrze, to siup jeszcze za mocny sen!

  PS. Czeskie klawiatury sa dziwne, ale widac ja na zwyklej tez nie umiem pisac.

  OdpowiedzUsuń
 86. Odpadłam na chwilę, ale widzę, że mój półliterek już osiągnął dno. Spijcie dobrze dzieciaki.

  OdpowiedzUsuń
 87. No to rozchodniaczek i kimono. Znaczy się siennik i piernaty. Bywajcie.

  OdpowiedzUsuń
 88. Antoni, to mi właśnie uświadomiłeś czemu nie lubię likierów! :D Szerokiej drogi jutro a wracaj Ty oby szybko żeby znów nie było jak z tymi dzikimi babami, że Cię wcięło, no :-)

  Basia, bez kreseczki nad s i od raz mi się uwidziało że każesz nam 'spić się' dobrze :D to już niedobrze, oj niedobrze..
  No to na kororowe sny! :-))

  Oczku - i za te testy Twoje! :-)))

  OdpowiedzUsuń
 89. O właśnie, i za testy! No, to jeszcze po jednym i idę spić się dobrze ;) Może mnie nie wetnie, jutro musze jak najszybciej wrócić, bo mam dużo pilnych rzeczy do zrobienia. Nie ma kiedy popisać głupotek na bloga. No to futra.

  OdpowiedzUsuń
 90. Dziękuję Wam bardzo moi mili, żeście o mnie pamiętali ! W piątek faktycznie padłam i spałam, jak reks a w sobotę spędziłam wieczór z Mafilką przy winku i tylko na chwilę zajrzałyśmy do komputera. Miałyśmy ciekawsze zajęcia !
  Ale następnej imprezy u Antoniego już nie przegapię, bom okrutnie ciekawa tych kościołowych onuc w żabki :)

  OdpowiedzUsuń
 91. Wpisalam w google "rdestowka" i zaskoczona bylam ze Antosiowa nie jest na pierwszym miescu - musimy nad tym popracowac!

  To co jednego za Antoniego ktory wraca ze stolycy, za Oczko ktora ma testy, za Monike, Grazynke i siup do spania :-)

  OdpowiedzUsuń
 92. Grażynko, wpadaj, zapraszam. U Zemfi też była niekiepska dwudniówka ;) a i do Buruuszki próbowaliśmy wbijać, ale się zaryglowała :)

  Buruu, chciałem napisać "hola hola, a wpisik na makagigach?!", ale widzę, że kiedy ciężko pracowałem, Ty też się spisałaś. Poczytam jutro, fota jak zwykle rozwalająca.
  A, to jak moje zdrowie piją, to nie mogę być dłużny. Sto lat. Ja też jednego i zmykam, bo czegoś padam na pysk.

  OdpowiedzUsuń
 93. Miałam iść lulu ale jak już Basia mi wskazówki niczym w podchodach zostawia to nie mogę nie wpaść :D
  Czyli że ktoś oprócz Antoniego rdestówkę nastawia? Nie może być..
  Antoni, jak tam, żabki czy się spisały?
  No to zdrówko Wasze i śpijcie słodko stokroteczki :-)))

  OdpowiedzUsuń
 94. Czesław Radziulis16 marca 2010 14:39

  Ojoj... będę 97.. a tak chciałem być Czesław "setka" Radziulis :(.. zawsze tak jakoś za mało...fatum jakieś?

  OdpowiedzUsuń
 95. Niee, Moniko, nie nastawia nikt, chyba że kołowaty jakiś ;) Taka nazwa rośliny jest. Ale rdestu rzeczywiście, jak wyczytałem, szykując tę "nalewkę", używa się jako dodatek do zdrowotnych nalewek. Żabki wykonały frurorę, kontrakt na dostawę brukselki mam w kieszeniu :)

  Czesławie, to grzmotnij jeszcze dwa jeden po drugim, jest setka i lecimy na setkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 96. Radziulis Czesław16 marca 2010 15:30

  O!! Antoni..łeb masz!! Na sołtysa i do polewania się nadajesz jak mało kto ;) już ja tam swoje wiem :D

  OdpowiedzUsuń
 97. Czesław "setka" Radziulis ;)16 marca 2010 15:32

  Czesław "setka" Radziulis !!! Oj jakie popularne....a może by tak cześciej Antoni o nalewkach pisać? Ja produkcje niedługo uskutecznie.. to i bedziemy mieli co degustowac :).. plan mam chytry ;)

  OdpowiedzUsuń
 98. Jak ja Ciebie, Czesławie, znam, to Twój plan jest taki żeb do Maciaszczyka zajść, nakupić gąsiorków ze sześć, do każdego wrzucić po wisionce i zaraz wypić zapobiegawczo ażeby pleśnia nie wdała się.

  OdpowiedzUsuń
 99. Sie nam tu prosze Czeslaw setny (97 to jakos tak niepelno brzmialo!) dodal do dyskusji, to wisienka na powitanie! Co prawda po 13 juz jest, ale moze nei przesadzajmy...

  PS. Monika, jakie podchody, teraz to ja sie zgubilam? Antoni, ale bys mnei przylapal z wpisem, a jednak zdazylam choc sie nie chcialo :-)

  OdpowiedzUsuń
 100. Heh, tak mi się zachciało tego knedlika, że zaraz będę robił. I znów nie poskrobię po blogu :( coś ostatnio czasu nima. Jeszcze trochę i zacznę zapominać, co tam na tych zdjęciach uwieczniłem i czego dodałem do tych potraw, co ich nie zapodałem :)

  OdpowiedzUsuń
 101. Taż i tak to jest gdy się chłopstwo za ziemiańskie zabawy bierze. samogonu napędzić to i potrafi, nalewka nie na chamskie podniebienie! Z rdestu ptasiego, w czerwcu zbieranego nocną porą gdy sucho, na wietrze owianego nalewkę zrobić można, miodu akacjowego dodać, spirytusu przedniego, a nie podłej samogonki, zlać, znowu wódką zalać, odstawić, sfiltrować i stosować można tak na zewnątrz gdy rana się nie goi, bo pijanym łbem w odrzwia stodoły walnął, jak i zimą gdy płuca niedomagają i kaszel męczy, ale kusztyczkiem nie gąsiorkiem! ot i co

  OdpowiedzUsuń
 102. Ot, gada jak mokre się pali. Samogonka podła, a spirt w dechę? To nowość jakaś. Widać, że na spircie chowany, albo i nie daj Bóg, na łyskaczach. To niech se ten spirt chemią pędzony pije, ja mogę tylko z kpiącym błyskiem w oku życzyć zdrowia. Widać od razu, że z dobrym napitkiem nieobznajomiony, czort, u Maciaszczyka nie był nigdy. Nu, ale zawsze doszkolić się może, na nauczki nigdy za późno. A kusztyczek to se możecie, wysoki panie, w żupan wsadzić, bo my tu se gęby nie zasmradzamy.

  OdpowiedzUsuń
 103. Nie nadążam za Wami, Wy już od południa obalacie! A mnie wczoraj zmogło.

  OdpowiedzUsuń
 104. Czesław "setka" Radziulis16 marca 2010 19:07

  A tak buruuberi.. setka brzmi lepiej.. a jeszce lepiej dwie ;) zwłaszcza w dobrm towarzystwie ;)

  Antoni.. a na co nam te wisienki wrzucac? Popatrzymy na nie i juuuu

  OdpowiedzUsuń
 105. Zemfi, no coś Ty?! My?! A może i dobrze gadasz. No i namówiła ;) A jak efekty wczoraj, może niekiepskie?

  Taje, Czesławie, i po calaku, a nie po kusztyczkach, co to zanim się człowiek obejrzy, to połknie razem z zawartością. Nu, polewaj, sąsiedzie ty mój.

  OdpowiedzUsuń
 106. Niekiepskie na tyle, że znowu mam rozmowy na górze.

  No to siup!

  OdpowiedzUsuń
 107. Antoni, a widzisz - zdrowotna! A Ty tak wygadywał na nią.. Żabkom nagroda się należy, może po łyczku z Twojego blaszaka dla każdej, co? ;-)
  Basia, no podchody - taka gra, zostawia się wskazówki gdzie się idzie.. u mnie napisałaś że do Antosia lecisz .. ;)
  Panie Czesławie"setka" - uszanowanie i zdrowie Pana!
  :)))
  Oczko, no to za tą górę, coby przychylna była! :-)))

  OdpowiedzUsuń
 108. A teraz do góry! - blaszaki ;)

  OdpowiedzUsuń
 109. Ot, czort, zawsze namówić umie, no! Ale za każdą? To chyba musicie pomóc, bo tych żabek na onucach jak nasrano normalnie. No to nie ma co się obzdryngalać ;) Siup!
  Do Radziulisa lepiej nie na "pan", bo obrażalski ;) Jeszcze kasztanką poszczuje, a zgryźliwa ona, bestia. Miejmy nadzieję, że nie doczyta, bo bukwy składa powoli :D

  OdpowiedzUsuń
 110. Oj ale sie dzialo, ilez mnie minelo...
  To za Oczka rozmowy na gorze, niech i dzis sama samogonka, ale przednia, ta co ja Antoni od Maciaszczyka wieczorem przyniosl (ze sie tak porzadze)!

  PS.1. Sie ludziska powazne w tej Polsce porobili... Ciekawa jestem ogromnie skadze to w XVI wieku owo ziemianstwo spirytus bralo?
  PS.2. Z podchodzami zalapalam, tylko nie wiedzialam gdzie zostawilam strzalki z sosnowych galazek, ale oprzytomnialam :D

  OdpowiedzUsuń
 111. No po łyczku za każdą, a nie po blaszaku całym! Ale skoro Antoni już tak po blaszaku zaczął.. To za trzecią żabkę!

  Oj tak, tą maciaszczykową samogonką to i za czwartą żabkę można, ale aromat, uch!

  Basia, bo to wczesna godzina była, kto by o tej porze trzeźwo myślał ;-)
  No to za Was kochani! :-)))

  OdpowiedzUsuń
 112. Och, uspokoilas mnie Monika, bo sie no, no zdziwilam :-))

  To za wszystkie zabki, po hauscie, dobrze schlodzonym!

  Spijcie tam dobrze...

  OdpowiedzUsuń
 113. Wiesz, Buruu, też zauważyłem, że tylko się człowiek obejrzy w drugą stronę, a tu jakaś dyskusja, tam gąsiorek pęknie, gdzie indziej ciekawochy albo podśmichujki. Chaliera, od komputerka trzeba by nie odchodzić. Ja się tu nie znalazłem i nie polewałem, ale bo mię nie było ;)

  Ad. PS1. No jak to, skąd brało. Jak jeden z drugim na Chocim szedł, raczył się przecież wyborną czyściochą z Polmosu Koziegłowy, zrobioną tradycyjnie, przez żyda, z zalanego chlorowaną kranówą proszku z dodatkami chemicznymi i utrwalaczami. Hehe, można by powiastkę napisać o tym, jak to Maciaszczyk nasłuchał się od jakiegoś letnika, że tylko spirt nowoczesny jest dobry, i potem nikt nie chce tego pić i gmina na tydzień zostaje najtrzeźwiejszą gminą w Polsce, za co są ordery, przemówienia, a po oficjałce tygodniowa impreza, bo ktoś w piwniczce znalazł zapas dobrych trunków.
  Ad. PS2. A wiesz, widziałem jak z Gliniewic pekaesem wracałem, że Bołtruczuk Waldemar myjką jechał. Mógł razem z piachem gałązki pozmiatać ;)

  Moniko, Ty to zawsze imprę rozkręcisz! Grzebałem na stryszku w poszukiwaniu letnich gumiaków, a tu już czwarta żabka opita! Bójcie się Boga, śliwowincja ekologicznym trunkiem jest, ale siedymdziesiąt wolt ma, a wątroba wszelako na loterii nie wygrana ;) Oj, żeby nie robota na gumnie, zaraz bym zaintonował jakąś przyśpiewkę, bo dobrze mi się tu z Wami biesiaduje, jejbohu.

  OdpowiedzUsuń
 114. Antoni, letnie gumiaki, u Was w Koszelewie juz lato?

  PS.1. Na taka odpowiedz liczylam, niemal z ust mi wyjoles!
  PS.2. Myjka nam patyczki zmy, no zboj jeden :-)

  OdpowiedzUsuń
 115. No niby że nie, dziś znów śnieżyca była, ale wiesz, skórą od słoniny przetrzeć żeby błyszczeli się, zobaczyć, czy guma nie popękała. No, rozumiesz ;)
  Ja tak i myślałem, że Ty to miałaś na myśli.
  Jak Ty chcesz, to ja dla niego oponki kozikiem przekłuć mogę. Tylko on niewinowaty, robotę swoją robił. Wiem, dla wójta szyby wytłukę w jego służbowym Dełu ;) Może i on tu bez winy, ale jakoś ja za nim nie przepadam :D

  OdpowiedzUsuń
 116. Ej, ja to dzisiaj bede kiepski kompan, mam humor taki ze tu sikam ze smiechu jak czytam komentarze, sie Wam zartowac zachciewa :-))

  Oj Ty Antoni Waldemarowi krzywdy nie rob, juz z tym Deu lepiej, choc moze i w Dełu nie, bo jak to sluzbowe to w koncu z podanikow pieniedzy (no i z akcyzy, ale to juz nie nasza kasa :-)

  OdpowiedzUsuń
 117. Aj tam patyczki, wszyscy i tak trafią ;-)
  O, i u Antoniego śnieżyca, czort, taka marnacja śniegu dobrego, zaraz i tak się stopi (oby!) Inaczej marzanne będziem w przeręblu topić..
  Nie żałuj tak Antoni żabkowych wątróbek, one po łyczku tę śliwowincję kosztują, jak ziemianin nakazał ;-)

  OdpowiedzUsuń
 118. Oj Monika, ja Ciebie prosze Ty dzisiaj nie zartuj, bo sie udlawie smiechem!

  "marnacja śniegu dobrego, zaraz i tak się stopi" i byle nam nie splynal w dol kuli ziemskiej, my go w Pradze juz nie chemy!

  OdpowiedzUsuń
 119. chemy, chcemy, chamy a jeden czort!
  :D

  OdpowiedzUsuń
 120. Ja się śniegu chętnie pozbędę - tanio. Orzełka złotego za kilogram. Jacyś chętni?

  OdpowiedzUsuń
 121. Ja żartować? Basia, obrażasz mnie? :D A w sumie, co mi tam - śmiech to zdrowie, tylko się nie udław jednak, szkoda by było dobrej Basi.. ;-)
  My tu też go nie chcemy, gdzieś musi spłynąć.. ;> może przez Słowację? ;)

  OdpowiedzUsuń
 122. Oczko - kopę lat :)
  Ja mogę dorzucić trochę swojego, czyściutki jak nowy (a właściwie nowy)..

  OdpowiedzUsuń
 123. Prawie nowy snieg mowicie i to tylko po zlotowce, sie zastanowie :)
  Moze nie przez Slowacje, moze przez Ukraine by sie dalo go puscic?

  Juz prawie wcisnelema "Anuluj subskrypcję" a chcialo by, a nie ma tak!

  OdpowiedzUsuń
 124. Jakie "Anuluj" - tu trzeba być zorientowanym, bo kolejka ominie. A właśnie, kto w końcu polewa? Bo mi jakoś w pysku zaschło...

  OdpowiedzUsuń
 125. Mi to tam szczerze mówiąc jeden ciul którędy, byle daleko ;-)

  OdpowiedzUsuń
 126. Se hurtownię załóżcie. Będzie wam ten śnieg szedł jak woda, huechuech.

  OdpowiedzUsuń
 127. A jakby tak... przedestylować? ;)

  OdpowiedzUsuń
 128. Ano, trochę cukru, owoca jakiego spod śniegu albo z piwniczki, drożdża to śwince spomiędzy ratek wygrzebie się, i tanio będzie własna produkcja uskuteczniona. Taki śnieg to może mieć w sobie mnóstwo witamin, a nawet pierwiastków śladowych. Żeby tylko Maciaszczyk nie zwąchał nic, bo zniżki potracim.

  OdpowiedzUsuń
 129. Aha, apropos, nie po to ja kubaski blaszanne na ceracie rozstawiam, żeby one tak stały. To nie performers artystowski, tylko życie jest, miłe panie. Proszsz. A czy ktoś widział Grażkę? Na abstynencję przeszła, czy jaka choroba?

  OdpowiedzUsuń
 130. Chyba wciąż... choroba. No to - na zdrowie! I do góry!

  OdpowiedzUsuń
 131. No to ja wiem, ale wiadomo też przecież, że na frasunek co dobre jest? No przecież że nie szachy! Co góry? Fala? :D

  OdpowiedzUsuń
 132. Z 10 minut człowieka nie ma a tu już byznesplan gotowy prawie..
  Jak życie - to na zdrowie!
  Basia, nie udławiłaś Ty się, ani nie anulowała przypadkiem? Blaszaki wystawił Antoni..

  OdpowiedzUsuń
 133. Blaszak do góry. Aleś Ty Jantoś niedomyślny - no chłop normalnie!

  Moni - w kwestii interesu trzeba szybko, bo nam zajmą niszę, a wygodnie w niej nawet jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 134. Co chłop, co chłop?! A nie, no niby że tak. No kurde, powiedziała przytyka, że i nie ma do czego przyczepiać się. Może że niedomyślny. O! A co że niedomyślny, a? Durnowaty znakiem mówiąc, tak? A cały kubek zaodraz wypijesz? :D Niepokoję się o Baśkę. Ona taka śmieszka, a potem fajt, i pod stół osuwa się.

  OdpowiedzUsuń
 135. A jeszcze nawet nie popiła dobrze. Tyyy Jantoś, cóżeś jej zaserwował?

  OdpowiedzUsuń
 136. Ale to sprzedajemy czy destylujemy? bom się pogubiła..
  Antoś, ale pod Twoim stołem to chyba jeszcze nie lądowała co? U łoczka tylko.. ;)
  To siup! :)

  OdpowiedzUsuń
 137. A normalnie, jak dla wszystkich o chamskim podniebieniu. Siedymdziesięciowoltowa maciaszczykowa śliwowincja. Oj, żeby ona nie zapultała się. Mówią, że Bura Baciuka z łańcucha urwała się i kury po wiosce dusi.

  OdpowiedzUsuń
 138. Moni! najpierw destylancja, potem degustancja, a jeszcze potem mały eksporcik. Niech ludy wiedzą, co dobre ;)

  OdpowiedzUsuń
 139. Może i nie, Moniko, kto to spamięta. Ja bym destylował. Od sprzedawania to są gieesy i szynki. My licencji nie posiadamy, to sami musimy poradzić ;)

  OdpowiedzUsuń
 140. Nie szukajcie Burusi pod stołem. Widzę, że ona teraz na ploty do bab poszła na blogi. Pewno zara zajdzie na jednego.

  OdpowiedzUsuń
 141. No a to znacie:
  http://huhuha.pl
  ??

  Polewam dzis ja, niby slabeuszem bo Rioja Castillo Labastida, ale moze posmakuje Wam?

  OdpowiedzUsuń
 142. No i dobrze, zrobiła se biforek, rozruszała się, poszła na ploty, noo, tak ma być! Ja też jak gdzieś wybieram się, to najwpierw w stawach lubię się rozruszać. Inaczej hedbengingi i podjazdy na kolanach nie zawsze wychodzą.

  OdpowiedzUsuń
 143. No mówiła ja, że zajdzie.

  Sie zna - ubiegłoroczne ;))) Ale wciąż na czasie ;))

  OdpowiedzUsuń
 144. Aua, Buruu! Zasmarkałem się przez Ciebie, odkupujesz piwo. I masz zetrzeć ze stołu! Proszę mi tu bez takich ze znienacka!
  A ten Rioja to kto? Hiszpanin? Jak wypić lubi i polewać, to niech wbija, przy piecu jeszcze miejsca dużo.

  OdpowiedzUsuń
 145. Chaliera, zostawic Was na minut kilka i juz 30 komentarzy, no czytam, no czytam :D

  "Taki śnieg to może mieć w sobie mnóstwo witamin, a nawet pierwiastków śladowych." koniecznie trzeba zapodac sucha destylacje, te witaminy mowie Wam beda szly jak burza!

  OdpowiedzUsuń
 146. Ale co, destylacja przez sublimację? ;)

  OdpowiedzUsuń
 147. Wszystcy w komplecie - no to zdrowie - tym tam basinym obcojęzycznym (może zaczniem po tym językami przemawiać?..)! A w razie jakby się nam te języki pomięszały to łapajcie i swojską agrestówkę! :-)))

  OdpowiedzUsuń
 148. I zrobić z tego pastylki - jaka oszczędność na stakanach! ;)))

  OdpowiedzUsuń
 149. Ostrzegalam ze mam dzis humorek :-) huhuha...

  W balaszaki Antoniego Hiszpanin polany, pod wierzch, nie skapilam! i fala!

  I prosze mi to z tym "pod stolem" nie przesadzac, bo nie ja nalewke pilam o 2.30 w nocy z szklanki do whiskey :-))

  OdpowiedzUsuń
 150. Siup! Aż mnie otrzepało. Co to, że ma taką moc?

  OdpowiedzUsuń
 151. Tylko nie przesadzmy z sucha destylacja, to za wysoka temperatura, cale % i witamina i makroelementy w ilosciach sladowych pojda w komin!

  No to siup, zem sie wreszcie napila :D

  OdpowiedzUsuń
 152. Hehe, robota leży, a impra kwitnie! I tak się, i tak się bawi polska młodzież! Czy nie tak, co? Uuuu, Moniko, agrestóweczka? To czek, tylko Hiszpanina przełkniemy i się owocem swojskim ponapawamy.
  Eee, Zemfi, i Ty roboty szukasz? Żyłka do wdrażania nowych technologii to u Ciebie pyłga jak u Szuwaśki na szyi, jak nie popije z dzień.

  OdpowiedzUsuń
 153. Buruś, Ty jako nasz nadworny chemik, może jakiś recept wykoncypujesz, hę?

  OdpowiedzUsuń
 154. No to Hiszpanin sie skonczyl, ja tam jestem jednak za rodzima produkcaja Moniczki, 11vol to jednak kiepsko grzeje...

  Wlasnie Oczku, my widzisz wystawimy rekomendacje :-)

  PS. huhuha - a ubiegloroczne Oczku, ale jakby w tym roku aktualniejsze, ze nie, ze ano?

  OdpowiedzUsuń
 155. W komin to pójdzie szyneczka ;) Buruu, a kto tę nalewkę pił? Przyłączyłbym się może, o ile zostało co bądź. Siup.

  OdpowiedzUsuń
 156. Jantoś, bo może ja w złą branżę celuję?

  OdpowiedzUsuń
 157. ILE?!?!?! 11?! To na odemknięcie gąsiorka człowiek więcej energii zużyje!

  OdpowiedzUsuń
 158. A nie czekoladowka sie przegryza - sparwdzilam na wech - dochodzi sobie pomalu.

  Ktora nalewke Antosiu?

  Oczku, ja tam Was popieram, destylujemy powoli, walimy snieg z witamina w tablety i sprzedajemy jako produkt regionalny. Tyklo szybciorem musimy unijny certyfikat zdobyc i sie licencje sprzeda, bo kto by sie tym sniegiem paparal?

  OdpowiedzUsuń
 159. To co tam lepszego masz? Coś zimno, tak w ogóle - rozgrzać by się trza.

  OdpowiedzUsuń
 160. No tak, Zemfi, to może być. Ty u Maciaszczyka krótki kurs menagierski przejść powinnaś, trochu ze smakami obyć się, somajlerstwa samogonkowego doznać, i dawaj nową gienerację barbeluchy zdrowotnej i miejscowej w ludność wdrażać!

  OdpowiedzUsuń
 161. To na mokro wydestylujemy, jak na sucho cała zdrowotność ma ma ucierpieć!
  To za ten śnieg! :-)

  OdpowiedzUsuń
 162. Koniecznie wydestylujemy na mokro. Oczek somajlerstwa sie samogonkowym stanie i juz nam napitku do konca zycia nie zabraknie :-0

  i siup (ale co my teraz pijemy, agrestowke aby?)!

  OdpowiedzUsuń
 163. HAHA! Czort bierz robotę, walenie śniegu z witaminą w tablety droższe piniędzorów! I produkt regionalny! :D Ratujcie, gdyż wymiękam! :D

  OdpowiedzUsuń
 164. Ale obcertyfiknąć sie musimy. Nie ma totamto.

  OdpowiedzUsuń
 165. Produkt regionalny, z lokalnego surowca, 100 procent naturalny to i certyfikat mamy w kieszeni!

  OdpowiedzUsuń
 166. Obcertyfikatolić - jak najbardziej. Nie będzie faszysta spijał nam piany. Albo inny francuzik. A nie, francuzik nie zażabi bazy. Certyfikat w kieszeni, produkcja kwitnie, a my co? A my machama na Bahama!

  OdpowiedzUsuń
 167. No mowilam, ze mam dzisiaj gupkowaty humor i wene :-)

  A 100% naturalny, z ta witamina mowie Wam bedzie hit. Trzeba jeszcze dobry pi-ar, ale to Oczko czuje sie tym zajmie!

  OdpowiedzUsuń
 168. W kieszeni, jak ich przekonamy, że to nie siakaś kiepska berbelucha. Musimy jeszcze popracować nad pijarem - pijąc najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 169. O widzisz! Z ust mi wyjęłaś.

  OdpowiedzUsuń
 170. A i Bachamy, koniecznie. To bysmy ta zime w cila niezle zrobili :-)

  Tymczasem zajmijmy sie degustancja tego co mamy, a na jutro moze pierwsza frakcja sniezynowki z ekstra porcaja witaminy da sie spic?

  OdpowiedzUsuń
 171. Śnieżynówka - ładnie. Oj w lecie będzie schodzić, aż miło. Możemy już kasiorę liczyć.

  OdpowiedzUsuń
 172. Berbelucha? Oczko - ze śniegu? Najprzedniejszy trunek będzie i zdrowotny jeszcze!
  Łoj pijarów to tu chyba nie brakuje..

  OdpowiedzUsuń
 173. Śnieżynówka.. Jak ładnie! I jeszcze etykietę jej szczelim, taką śliczną, bielutką..
  Degustujmy toteż!

  OdpowiedzUsuń
 174. A doklei i to z przyjemnoscia, nie ma jak kontrola jakosci. Kontrola i banderola musi byc :-) domowa, domowa sie rozumie.

  OdpowiedzUsuń
 175. No ba! Jeszcze z takim oldskulowym sznytem :)

  OdpowiedzUsuń
 176. Zemfi, to ja już kasiorkę policzyłem. Trzy pińdziesiąt. Prawie że na wino w gieesie będzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 177. No co, kazałaś kasiorkę liczyć, to przeszukałem portki i tyle było. No co, głodny byłem, jak szedłem do chałupy, to kupiłem ćwiartkę Kalwadosu.

  OdpowiedzUsuń
 178. Wino w gieesie chcesz Antoni kupować jak takie przednie trunki w chałupie masz? A wstydziłby się!

  OdpowiedzUsuń
 179. Ja tylko podałem proporcję: że jak nie dołoży nikt, to będzie niepełna butelka winiucha podłego, może i francuskiego, bo kwaśne. Noo, ale jak coś tam macie, to możemy uderzać do Maciaszczyka!

  OdpowiedzUsuń
 180. Sie z Monika zgadzam!
  A te 3 pindziesiat to na co ma byc?

  OdpowiedzUsuń
 181. Z tego co zrozumiałam Basia to jak zrobimy ściepę to na samogonkę maciaszczykową ;)

  OdpowiedzUsuń
 182. My tu pijarem lecimy, a Antoni jakieś trzypindziesiesiąt. Musimy to jeszcze przedyskutować, ale widzę, że butelki sięgnęły dna

  OdpowiedzUsuń
 183. No to jak dna siegnely, siegnely to dorzuce 3.50 na samogonke maciaszczykowa i 2 zlote za droge - bedzie?

  Tylko uwazaj Antoni na kamienie na drodze, zeby sie nie uronilo nic z kublaczka :-)

  OdpowiedzUsuń
 184. Ja tam nic nie mówię, ale ja wiem, kto ma czekoladówkę...

  OdpowiedzUsuń
 185. Ja się też dorzucę i lecę moje sowy obalające. Jutro czyli dziś znowu mnie testują. Muszę być chociaż trochę w miarę trzeźwa, co by jasność umysłu jako tako mieć.

  Bywajcie, a nie pośnijcie podstolicznie.

  OdpowiedzUsuń
 186. Trzymaj sie Oczku cieplutko i dzialna tam badz (i trzezwa!).

  Monika, co Ty myslisz o czakoladowce, ja bym obstawiala ze ona daleko za maciaszczykowa samogonka sie plasuje... Ale jak trza polac, to sie zlamie zasady :D

  OdpowiedzUsuń
 187. Dobra, to czypińdziesiont do beretki Antoniego i cobyś do jutra Antoś z tą samogonką wrócił :)
  Oczko, to powodzenia tam! Nie za dużo tych rozrywek umysłowych ostatnio? :-)

  OdpowiedzUsuń
 188. No po coś te zasady są w końcu, chociażby po to coby je złamać.. Ale ja tam za samogonką jestem jednak, toż ta czekoladówka to, wstyd się przyznać na tym chemicznym spircie jest.. A było poczekać i na śnieżynówce nastawić.. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 189. Buruu, czekoladówka ani chybi będzie przebojem, ale zostaw ją, zostaw. No żebym ja Ciebie pilnować musiał!
  Zemfi, to ja jednego kciuka mam za mamę Grażynki, a drugiego za Twoje testy. Trzymam, nie puszczam, a to, co w czapce nazbierało się, to na jutro będzie. Zmykam do roboty. Bywajcie, śnieżynki Wy moje, Wy!

  OdpowiedzUsuń
 190. Hehe, Moniko, no właśnie, czekoladówka powinna być przemyślana i wykonana od nowa na ekologicznym regionalnym podkładzie! :)

  OdpowiedzUsuń
 191. Koniecznie, czekoladowka na ekologicznym podkladzie, alez to bedzie przebij!

  A widzisz Antoni jaka ja jestemmietka, wystaczy troszke docisnac i juz kiepska jeszcze, chemiczna czekoladyne czce stawiac...

  Spijcie dobrze, sniezynkowo :-)

  OdpowiedzUsuń
 192. Och, to widzę działalnośc gospodarcza kwitła będzie :)
  Miłych snów snieguroczki :)))

  OdpowiedzUsuń
 193. Czesław "dwie steki" Radziulis18 marca 2010 14:16

  Hurrra! Dwie setki to zdecydowanie lepiej niz jedna!!! A moze i półliterka z tego wyjdzie ;) .. jak mi ta Maciaszczyk da na krechę...

  OdpowiedzUsuń